Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Ürün Kategorileri

Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, 15. Hizmet yılında, her geçen yıl artan performansı ile hizmet yolculuğuna devam ediyor. Kiralık bir binada 500 ihtiyaç sahibi ile başlayan yolculuk, bugün 1250 civarında ihtiyaç sahibine iki öğün yetecek yemek ile devam etmektedir.
PASVAK; yönetim kurulu üyelerinin sırayla ve bedelsiz olarak görev yaptığı, kurumsallaşmasını tamamlamış, kişilere göre değişmeyen bir kurumdur.

İlk yola çıktığında Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün maddi katkısı belirleyici iken, bugün hizmetin tamamı Denizli insanının katkıları ile sağlanmaktadır. Yola çıktığı ilk günden bu yana asıl işi olan ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırma misyonunun etrafında döndü durdu. Yemek ulaştırdığı evlerde önemli sayıda engelli bireyle karşılaşınca kalıtsal ve doğumsal engelliliğin önlenmesi üzerine Avrupa birliği projesi yürüttü. Yemek verdiği evlerin ve mahallelerin çocuklarına sünnet düğünü yaptı. Yine bu evlerin çocuklarına ücretsiz üniversite hazırlık kursu almaları için yardımcı oldu. Kriterlerimiz dışında kalan bazı ailelere iaşe ulaştırdı. Kapısını çalan mülteci, yolda kalmış, pansiyon misafirlerine ve depremzedelere kısa süreli yemek verdi.

Bu şehrin insanı sahip olduğu imkanlar için fiilen şükreder. PASVAK, şükredenlerin gönlünden kopanı gerçek ihtiyaç sahibine ulaştıran, veren el ile alan elin birbirini görmediği, bir sosyal yardımlaşma kurumudur.

Bu vesile ile yardımlarınızda Pasvak’ı da gözetmenizi istemiş olayım. Bildiğiniz gibi Pasvak yardımlarınızı sadece veriliş amacı doğrultusunda ve Allah rızası  için kullanan; dini, siyasi, ticari ve ideolojik herhangi bir amacı ve hedefi olmayan bir kurumdur.

Ramazan aylarında bahçesi, siz veren eller tarafından şenlendirildi. Bu sayede daha fazla kişiye ulaşıldı.
Kurban bayramlarında her yıl artan sayıda bağışlar oldu. Yıl boyunca düzenli bağışçıları ve adak bağışçılarının sayısı hep arttı.
Muharrem ayında aşure ve keşkek yaparak bağışçılarımızla bir araya geldik, sohbet imkanı bulduk.

Sosyal sorumlulukla erken tanış projesi ile, çocuklarımız vakıfta gönüllü çalışarak içinde yaşadıkları toplumun öteki yüzünü gördüler, sahip olduklarına şükrettiler.

Her yıl bir annemizi bir plaket ile onurlandırdık. Yılın annesini bir yıl alan elden, bir yıl veren elden seçtik. Özürlü çocuğuna bakan dul bir anne ne kadar eli öpülesi ve takdire şayan ise, Pasvak vasıtası ile bu insanlara yardımda bulunan, yani veren anne de o kadar eli öpülesi ve takdire şayan felsefesi ile hareket ettik.

Sizlerin 15 yıldır sahip çıkışınız, Pasvak’ı yeni projeler için umutlandırdı, teşvik etti. Sizlerden aldığı güç ile ikinci bir aşevini yapmaya soyundu. Şimdiki yerde verilen 15 yıllık hizmet, bu işin nasıl bir mekanda, nasıl bir altyapı ve nasıl bir anlayışla yapılması gerektiği konusunu adeta dayatmaktadır. Bu bilgi birikiminden hareketle Denizli’nin ihtiyacı olan çok amaçlı bir sosyal kültürel tesis planlandı. Bu tesiste her türlü toplantınızı, mevlit, düğün vb özel günlerinizi yapabileceksiniz. Tabii asıl amaç bu yeni tesis sayesinde daha fazla sayıda ihtiyaç sahibine ulaşmak.

Çok değerli Denizli insanı
PASVAK AŞEVİ sizlerle var oldu, sizlerle büyümeye devam edecek. Her türlü katkınızın yerini bulacağını bir kere daha paylaşmak isterim. Hoşça ve dostça kalın...