PASVAK’ın hedefi günlük 3 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek ulaştırmak

PASVAK’ın hedefi günlük 3 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek ulaştırmak

PASVAK’ın hedefi günlük 3 bin ihtiyaç sahibine sıcak yemek ulaştırmak .

Hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getiren Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), kurulduğu günden beri ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunuyor. Günlük bin 200 ihtiyaç sahibine 3 öğün sıcak yemek ulaştıran PASVAK’ın hedefi ise günlük 3 bin kişi.

Denizli’de 16 yıl önce kurulan Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), kurulduğu günden beri insanlara dokunmaya devam ediyor. PASVAK muhtaç ailelere 3 öğün sıcak yemek yardımında bulunuyor.

PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Nafiz Öz, aşevinin kuruluş felsefesi hakkında bilgiler verdi. Öz; “Günlük bin 200 kişiye ulaşıyoruz. Onlara bu hizmeti sunmaktan dolayı mutluyuz. Hedefimiz günlük 3 bin kişiye ulaşmak. Bunun için yeni binamızın bitmesini bekliyoruz. Biz özel bir vakıfız. Türkiye’de bir örneğiz. Tüm yöneticilerimiz hizmete odaklıdır.  Ana amacımız hizmettir. Başarıyı böyle sağlıyoruz. Vakfımızda her hangi bir siyasi, ideoloji ve ticaret kavramları yer almaz ve bu kavramlar buraya giremez. Çünkü bizler sadece hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında bir köprüyüz” ifadelerini kullandı. “SICAK YEMEKLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITICILARLA ULAŞTIRILIYOR” Tamamen profesyonel bir hizmet verdiklerini belirten Öz; “Vakfımızda 13 arkadaşımız çalışıyor. Tamamen profesyonel bir kadromuz var. Denizlili vatandaşlar bizlere ulaşıyor, ihtiyaç sahibi aileyi bizlere bildiriyorlar. Kurumlardan da bize ihtiyaç sahibi aileleri bildiriyor. Ancak bizlere kim bildirirse bildirsin bizler o aile o kişi hakkında gerekli tanıma çalışmasını yapıyoruz. Sosyal hizmet uzmanıyla birlikte bu kişileri tanıyoruz ve ihtiyaç sahibi olup olmadıklarını karar veriyoruz. Sonrasında hijyen kurallarına da dikkat ederek her gün dağıtıcı arkadaşlarımız o kişilere sıcak yemeğini ulaştırıyor. Biz vakıf olarak yıl boyunca bu kişilere sıcak yemek ulaştırıyoruz” dedi.

“İNSANLARA DOKUNUYORUZ” Aşevi dağıtıcı personellerinden Mustafa Ersoy’da dağıtım işlemi hakkında bilgi verdi. Ersoy; “ ihtiyaç sahipleriyle birebir muhatap oluyoruz. Yaptığımız iş çok güzel ve anlamlı. Yaşlı, yoksul, fakir ve kimi kimsesi olmayan insanlara yardım ulaştırıyoruz. Sabahın erken saatlerinde çalışmaya, sefer taslarını hazırlamaya başlıyoruz. Sonrasında araçlara yerleştiriyoruz. Saat 9 gibi servise çıkıyoruz ve yaklaşık 4 saat dağıtım yapıyoruz. Gerçekten bu durumu herkesin görmesi lazım. İnsanlara dokunuyoruz. Bir kap yemekle onlar mutlu oluyor ”dedi.