Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları Burda

PASVAK, Denizli’de gerçekten yardıma muhtaç insanların oluşturduğu aileleri tespit ederek, onlara yılın her günü öğle ve akşam olmak kaydıyla 2 öğün sıcak yemeği evlerine kadar götürmektir.

Kişiler bizzat kendisi gelip ya da bizi arayarak taleplerini oluşturuyorlar. Kişinin komşuları yakınları ve akrabaları da kişi adına talep oluşturabiliyorlar. Kamu kurumlarından ,stk’lardan ,belediyelerden arayarak ihtiyaç sahibi kişiyi bildiriyorlar. Sosyal hizmet uzmanımız gelen talepleri sırasıyla değerlendirmeye alıyor ve bizzat kendisi ev ziyaretini gerçekleştirerek yerinde incelemeler yapıyor. Kişinin söyledikleri ile resmi evraklardaki bilgiler doğru orantılı ise yönetim kurulunun onayına sunuluyor. Onaylanan talep için ertesi gün sıcak yemek ve ekmek dağıtımına başlanıyor.

2001 yılında 7 kurucu üye ile oluşturulmuş; Gücünü Denizli’li işadamlarından ve Denizli halkından kısaca Denizli’li HAYIRSEVERLER’den almaktadır. Bugün itibariyle 205 düzenli bağışçısı bulunmaktadır.

Dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

Canlı ve kesilmiş ya da parça et kabul ediyoruz. İsterseniz  sizin için anlaşmalı kasabımızdan canlı olarak  30 dakika içinde temin edebiliyoruz. Kesilen adaklık kurbanlıkların etini yemek ihtiyacımızda kullanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.
 

Hizmetlerimizi tamamen bağışlarla sürdürüyoruz.

 

Pazar günleri hariç her gün yemek dağıtımı yapıyoruz. Cumartesi günü yemek miktarını Pazar günü yetecek şekilde gönderiyoruz.

 

Şu an itibariyle 1250 kişiye ortalama 450 haneye yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz.
 

Bizim için yapılan bağışın tutarı veya miktarı önemli değil. Bir paket makarna bile bağışlasanız bizim için değerli. Aşevimize maddi, kuru gıda, bakliyat, adaklık kurban ve et bağışı yapabilirsiniz. Tüm bağışlarınız makbuz karşılığı teslim alınır.