Dilek ve Öneri Formu

Merak Ettiğiniz Soruların Cevapları Burda

PASVAK, Denizli’de gerçekten ihtiyaç sahibi gelir düzeyi olmayan insanların oluşturduğu kişi ve aileleri tespit ederek, onlara yılın her günü öğle ve akşam olmak kaydıyla 2 öğün yetecek 3 çeşit sıcak yemeği kişi başı 1 ekmeğiyle birlikte  evlerine kadar götürmektir.

www.pasvakbasvuru.com sayfamızdan sıcak yemek başvurusu alınıyor. Kişinin bilgisi dahilinde, kamu kurumları, STK’lar, belediyeler, muhtarlar, komşuları yakınları ya da akrabaları da kişi adına talep oluşturabiliyorlar.
Vakfımız sosyal hizmet uzmanları tarafından profesyonel bir değerlendirme süreci gerçekleşiyor. Gelen başvuruları sosyal hizmet uzmanlarımız sırası ve aciliyet durumuna göre değerlendirmeye alarak, kişilerin evine bizzat ziyarette bulunurlar. Kişiler ile yüz yüze görüşme sağlayan uzmanlarımız resmi evraklar ( tapu, maaşı, mülkiyet vs.) ile bilgilerin doğruluğunu kontrol ederler. Kişinin gerçek ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse ertesi gün sıcak yemek yardımına başlanır.
Yıl içerisinde 6 ayda bir kontrolleri sağlanarak bilgiler güncellenir. Durumunda iyileşme olanların yemeğine son verilir, aynı olan kişilerin ise yemeği devam eder.
 

2004 yılında 7 kurucu üye ile ( Önder İZMİRLİOĞLU, Hasan KAZDAĞLI, Bülent TOPUZ, Nafiz ÖZ, Abil ÇETİN, Süleyman ÖZTÜRK, Kerim ÇIRALI, ) oluşturulmuş; Gücünü Denizlili işadamlarından ve Denizli halkından kısacası Denizlili HAYIRSEVERLER ’den almaktadır. Bugün itibariye sisteminde kayıtlı yaklaşık 15.000 bağışçısı bulunmaktadır.

Dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

Canlı ve kesilmiş ya da parça et kabul ediyoruz. İsterseniz  sizin için anlaşmalı kasabımızdan canlı olarak  gün içerisinde temin ediyor aşevinde hazırlatıyoruz. Kesilen kurban ve adakların etini yemek hijyenik ve sağlıklı depoluyor ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımız yemeklerde kullanıyoruz. 

 

Hizmetlerimizi tamamen bağışlarla sürdürüyoruz.

 

Pazar günleri hariç her gün yemek dağıtımı yapıyoruz. Cumartesi günü yemek miktarını Pazar günü yetecek şekilde gönderiyoruz.

 

Şu an itibariyle 2000 kişiye ortalama 650 haneye yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz.
 

Bizim için yapılan bağışın tutarı veya miktarı önemli değil. Bir paket makarna bile bağışlasanız bizim için değerli. Aşevimize maddi, kuru gıda, bakliyat, adaklık kurban ve et bağışı yapabilirsiniz. Tüm bağışlarınız makbuz karşılığı teslim alınır.

TC vatandaşı olan;
***Yaşlılar
***Yetim ve öksüzler
***Fiziki olarak yemek yapamayan engelliler ,hastalar vs.
***Bakıma muhtaç çocuğu olan, eşinden ayrılmış çalışamayan kadınlar

Kısacası düzenli geliri olmayan ihtiyaç sahibi kişiler ve ailelere 3 çeşit sıcak yemek ve ekmeği evlerine kadar ulaştırıyoruz.

Din, mezhep, dil, ırk gözetmeksizin ihtiyacı olan herkese yemek veriyoruz.
Aynı şekilde bize destek olmak isteyen herkesten de yardım kabul ediyoruz.
Yemek verme kapasitemiz ancak TC. vatandaşı olanlara yetebilmektedir.

Belediye, üniversite, valilik gibi hiçbir resmi kurum ile resmi bir bağımız yoktur.

Vakfımız her yıl, yeminli mali müşavir ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından denetlenmektedir.

* Vakfımızın kuruluşundan bu güne kadar yönetim kurulu hiçbir ücret almamıştır. Tam tersi bu vakfın kuruluşu ve devamı için maddi manevi destekte bulunmuşlardır.
* Sadece vakıf çalışanları emeklerinin karşılığı olan ücretleri almaktadır.

* Deprem, su baskını gibi doğal afetlerde ve şehitlerimizin hayır yemeklerinde vakfımız ücretsiz destek vermektedir.

* Her yıl ihtiyaç sahibi aileler ve yakınlarından tespit ettğimiz çocukların sünnet düğünlerini yaparak onlara unutulmaz bir gün yaşatıyoruz.

* Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında 9 ve 16 yaş arası gençlerimizi aşevimizde çalıştırıyoruz. Yapılan hizmeti görerek sefer taslarını bire bir ihtiyaç sahiplerine teslim ediyorlar. 6 gün boyunca çalışarak hayatı tanımaları, kendileri ve çevresi için çok faydalı olduğunu düşünüyoruz.

* Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim ile '' BAŞKA HAYATLAR DA VAR '' adı altında kurumsal proje yürütüyoruz. Yine aynı şekilde gençelerimiz aşevinde bir gün çalışarak başka hayatlara tanık oluyorlar. 

* Kurban bayramında kesilen kurbanların derilerini Türk Hava Kurumuna bağışlıyoruz.

* Arta kalan et ve kemik parçalarını ayrıca yemekli organizyonlardan kalan artık yemekleri hayvan barınaklarına veriyoruz.

*Her yıl anneler gününde, bir yıl alan elden, bir yıl da veren elden yılın annesini seçiyoruz.

Vakfımız öğrencilere burs vermemektedir.