Dilek ve Öneri Formu

PASVAK AŞEVİ Anneler Gününde “Yılın Annelerini” seçti.

PASVAK AŞEVİ Anneler Gününde “Yılın Annelerini” seçti.

PASVAK Aşevi her yıl anneler gününde gerçekleştirdiği organizasyonda; toplumda aktif rol alan, başkalarının derdini dert edinip sahiplenen çözüm üreten bir anneyi bir de yemek yardım desteği sağladığı evlerde yaşayan çocuklarıyla hayatta kalma mücadelesi veren anneyi ''Yılın Anneleri'' olarak onurlandırıyor.

Engelli bireylerin aileleri tarafından “UMUT ANA” olarak bilinen, engelli çocuklar için birçok proje gerçekleştirmiş, Denizli’de farklı dernek ve topluluklarla aktif görev alan, her durumu kendi derdiymiş gibi sahiplenen Umut Çocukları Derneği Başkanı Nesrin AKBEYİK;

Sıcak yemek yardımı ulaştırdığımız, Skolyoz rahatsızlığı sebebiyle %95 engeli bulunan (sol kolu yok sağ kolu ise doğuştan kısa) ve 2 pırlanta misali çocuğuyla birlikte hayatta kalma mücadelesi veren güzel kalpli annemiz Meral KÜNARCI,  PASVAK Aşevi 2024 Yılının Anneleri seçilmiştir.

Duygusal anların yaşandığı etkinliğimizde annelerimize plaket takdimini TBMM Meclis Vekili CHP Denizli Milletvekilimiz Sn. Gülizar BİÇER KARACA ve Merkezefendi Kaymakamımız Sn. Abdullah DEMİR gerçekleştirmiştir.

Etkinliğimize teşriflerinden dolayı Sn. Gülizar BİÇER KARACA Sn. Abdullah DEMİR ve eşi, Pamukkale Belediyesi Başkan Yard. Sn. Himmet YAVAŞ başta olmak üzere tüm misafirlerimize ve dernek başkanlarımıza teşekkür ederiz.

YILIN ANNELERİNİ TANIYALIM…
NESRİN AKBEYİK; 
Denizli doğumlu, iki çocuk annesi ve Hüdaverdi AKBEYİK beyefendinin eşidir. 2005 yılından beri "Umut Çocukları Derneği" başkanlığını yürütmektedir. Dernek başkanı olunca ilk işi bu özel çocukları ve anneleri toplumla buluşturmak için Denizli başta olmak üzere Türkiye genelinde ve yurt dışında yüzlerce faaliyetlerde bulunmak olmuştur.  
Çocuklarla hep annelerin ilgilendiği toplumumuzda, çocuk- baba ilişkisini de arttırmak pekiştirmek için Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu ile İçişleri Bakanlığı destekli "Koçum Babam" projesini gerçekleştirmiştir.
 Nesrin hanım Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyeliğini de yürütmektedir. Ayrıca, "Denizli Şehit ve Gazi Derneği", "Denizli Çocuk Hakları Derneği", "Denizli Valiliği İnsan Hakları Kurulu" ve "Denizli Valiliği Engelliler Erişebilirlik Komisyonu" üyeliklerini de sürdürmektedir.  
MERAL KÜNARCI;
Tüm zorluklara rağmen yokluk içerisinde varlık yaratmaya çalışan çocuklarıyla birlikte hayatta kalma mücadelesi veren güzel kalpli Meral Hanım, Denizli/Kale doğumlu ve 43 yaşındadır. Pırlanta misali Salih Alparslan ve Eslem adlarında iki evlat sahibi. Skolyoz rahatsızlığı olan Meral Hanım ℅95 engelli. Sağ kolu ise doğuştan kısa. Sosyal yardımlar ile geçinimini sağlayan Meral hanıma vakfımız her gün sıcak yemek yardımı ulaştırmaktadır.