Dilek ve Öneri Formu

Hakkımızda

Ürün Kategorileri

Hakkımızda

15 Temmuz 2001 gün ve 24463 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak faaliyete geçen, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, kısaca PASVAK olarak adlandırılmaktadır.

Pasvak( Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı) 2001 yılında Abil Çetin, Süleyman Öztürk, Nafiz Öz, Kerim Çıralı, Prof.Dr. Bülent Topuz, Prof.Dr. Hasan Kazdağlı  tarafından kurulmuştur. Amaç Karahayıt Beldesinde örnek bir termal tedavi merkezi kurmaktır. Tüm yatırımı iş adamlarının yapacağı, üniversitenin işleteceği, gelirinin tamamının üniversiteye kalacağı bu merkezin devamlılığını Pasvak sağlayacaktır. Ancak bu yatırım gerçekleşmez; sağlık ve eğime destek amaçlı kurulan Pasvak atıl kalır.

Önder İzmirlioğlu, rahmetli babası adına hayır amaçlı Türkiye’de ilk defa kendi ürettiği "AŞ OTOSU" projesini faaliyete geçirmek için uğraşmaktadır. O sıralar Akhan’ı turizm amaçlı işletmek istediği için, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile görüşme halindedir. Vakıflar aş otobüsü yerine, eve teslim sıcak yemek işini birlikte yapmayı önerir. İşin mahiyeti bir kişinin kaldırabileceği cinsten değildir. Birkaç vakıf ve dernek dolaşır, bu teklifi PASVAK  kabul eder. Bunun için bir imalathaneye ihtiyaç vardır. Öncelikle Acıpayam yolu üstündeki bir tabldot mutfağı kiralanır ve hizmete burada başlanır.

PASVAK AŞEVİ  bugün itibariyle; 2100 kişiye iki öğün yetecek  3 çeşit sıcak yemeği ve ekmeği , ihtiyaç sahibi aile ve kişilere yemek dağıtım araçlarıyla  kapılarına kadar götürerek hizmet vermektedir. Hedef 3000 ihtiyaç sahibidir. Bu amaçla Merkezefendi ilçesinde ikinci bir aşevinin yapımına başlanmıştır.