PASVAK Aşevi,

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) 2001 yılında 7 kurucu üye ile oluşturulmuş; Gücünü  Denizli’li işadamlarından ve Denizli halkından kısaca Denizli’li HAYIRSEVERLER’den almaktadır. Bugün itibariyle 205 düzenli bağışçısı bulunmaktadır.
 PASVAK, Denizli İli Bağbaşı Belediyesi Yeniyol üzeri No:25 adresinde faaliyette bulunan İmaretimizde (Aşevimiz); 14 ücretli personel faaliyet göstermektedir.

       PASVAK, bugün itibariyle; 
      1.200 kişiye iki öğün yetecek
      3 çeşit yemeği
sefer taslarıyla
ihtiyaçlı durumda olan aile ve kişilere servis aracıyla kapılarına kadar götürerek hizmet vermektedir. 365 gün öğle ve akşam yemekleriyle beraber, ekmek ihtiyaçlarının da dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Bu dağıtımlara aşçılar ve imaret çalışanları da sırayla nezaret ederek yaptıkları işin ne kadar önemli olduğunu hissetmektedirler.
PASVAK, ihtiyaçlı ailelerin ve kişilerin tespitinde; Sağlık ocakları, İlköğretim Okulu öğretmenleri, muhtarlar, imamlar, Polis ve Jandarma teşkilatı çalışanlarının desteğini arkasına alarak büyük bir gönüllüler ordusu oluşturmuştur. Bu tespiti yapılan aileler, kuruluş aşamasında PASVAK bünyesinde oluşturulan gönüllü hanımların ziyaretleriyle teyid edilerek başlanmış, bugün ise profesyonel  bir ekiple tespitler yapılmaktadır.

PASVAK, siyasi, ticari, ve ideolojiler üstü bir hizmet anlayışını benimseyen ve gönüllüler ordusu insana insan olduğu için yaklaşan ve ayrımcılığı kabul etmeyen bir düşüncenin ürünüdür. 
“ KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”
                                                                         Hadisi Şerif